Dahua, Brezilya’nın Başkanlık Sarayı için IP Kameralarını Yükseltiyor

Dahua, Çin’in Hangzhou kentinde bulunan video gözetim ürünlerinin lider üreticisi ve tedarikçisi olarak başarılı bir şekilde Brezilya’nın Başkanlık Sarayı’nı kurdu.

Palácio do Planalto, Brezilya Devlet Başkanı’nın resmi çalışma yeridir. 1960 yılında inşa edilen Brasília’nın ulusal başkentinde bulunmaktadır. Uzun tarihi ile kutsal ve huzurlu bir yerdir. Dahua, böyle önemli bir yeri yeterince güvence altına alabilmek için, IP Kameralarını ve DVR’leri özelliklerine göre yükseltti. Proje orijinal analog gözetim sisteminin bir parçası olarak yaşlanma analog kameralarını HD IP Kamera ile değiştirmeyi amaçlıyor. Bu arada tüm kameraları daha iyi yönetmek için bağlamak için bir gözetim merkezi kuruldu.

Bütün Saray 36, 000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Ana bina, yerden dört kat ve bir kat alt kattadır. Dahua HD IP Kameralar her katta kuruldu. Birinci katta ana resepsiyon alanı, erişim kontrolü ve güvenlik, giriş holü ve basın ofisi bulunur. Geniş giriş holü, federal hükümet programlarıyla ilgili temalar üzerine geçici sergiler için sıklıkla kullanılır. Her köşenin tamamen korunmasını sağlamak için Saray, Dahua HD IP Kameraları ile analog kameraların bir bölümünü yükseltti ve onu başka bir üst kademeye yükseltmek için daha fazla ünite ekledi.

İkinci katta yüksek bir toplantı odası ve basın sekreteryası bulunmaktadır. Yüce toplantı odası normal olarak bakanlar, hükümet ve başkanlık toplantıları için kullanılır. Büyük törenler veya önemli buluşmalar için, yüksek çözünürlükler ilk gereklilik haline gelir. Dahua HDW2100 IP kamera 1.3 megapiksellik ve kızılötesi özellikleriyle düşük çözünürlüklü senaryolarda daha iyi görüntü çözünürlüğü ve yüksek performans sunuyor.

Üçüncü kat Başkan ve üst düzey personel ofisleri. Bekleme odaları, soylu oda, Başkanlık ofisi ve üst düzey danışmanların ofislerinden oluşuyordu. Dahası, dördüncü katta büyük bir salon alanı ve üst düzey devlet görevlilerinin büroları bulunmaktadır. Dahua HDW2100IP fotoğraf makinesi, ofis ziyaretçileri için 24 saat gerçek zamanlı gözetim ve enstantane fonksiyonu sunarken çevreyle mükemmel uyum sağlayan zarif ve şık bir tasarıma sahiptir.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın güvenlik taleplerini karşılamak için Dahua’dan DVR1604HF-AL, tam kanal 960H gerçek zamanlı kayıt ve GRID arayüzü ve akıllı arama özelliğini desteklemektedir. Web görüntüleyici, CMS ve DMSS gibi birden fazla ağ izleme özelliğine sahiptir. Dahua, ekran modu, kodlama ayarları, tatil işlevleri ve varlık yönetimi işlevleri açısından projenin DVR’lerini özelleştirdi.

Başkanlık Sarayı gibi son derecede önemli bir yer için potansiyel menai ve teröristlerden uzak tutmak için üst düzey güvenlik gerekmektedir. ” Dahua Teknoloji’teki Latin Amerika ve Afrika Satış Direktörü William Zhou “dedi. “Proje sürecindeki tüm güçlükler, daha ileri işbirliği için bir referans olarak kullanılabilir, Dahua, kullanıcılara uygun ürünler ve etkili çözümler sunabilir.”