Dahua, Guadalajara’nın Toplu Ulaşımını Meksika’da Koruyor

Dahua, Çin’in Hangzhou kentinde bulunan video gözetim ürünlerinin dünya çapında lider üreticisi ve tedarikçisi Guadalajara, Meksika’da 5.000’den fazla otobüs temin ediyor.

Guadalajara, Meksika’nın Jalisco eyaletinin başkenti ve en büyük şehri ve Guadalajara belediyesinin koltuğu. Meksika’nın dördüncü en kalabalık belediyesinin suiistimal, saldırılar, araba hırsızlığı vb. Suçlarla mücadele ettiği bildirilmektedir. Toplu taşımacılık genellikle güvensiz olarak değerlendirilmektedir. Otobüslerde çanta soyma ve silahlı soygunlar yaygınlaştı. Sürücüler bazen yasadışı olarak otobüs fiyatlarını kendi ceplerine koyuyor.

Yeni sistemin ele aldığı bir diğer konu trafik kazalarıdır ve trafik kazaları güvenlik kameraları olmadan izlenmeden kalmıştır. Otobüste devam eden ciddi suçları azaltmak için, güvenlik kameralarının 2014’ten bu yana tüm otobüslerde nakliye yönetmelikleri ile kurulması gerekiyor.

Dahua, 5000’den fazla otobüs için 1.250’den fazla güvenlik ekipmanı sağlayarak Guadalajara’daki otobüslerde sürücüleri ve yolcuları korumak için hayati bir rol oynamaktadır. Bu ekipman şunları içerir:
Dahua CA-DW480D700TVL Mobil Dome Kamera, 3.6mm sabit lens (2.8mm isteğe bağlı) içerir. Saldırıya dayanıklı analog kameralar sürücü koltuğunun yanında, otobüsün ortasında ve arkadaki, otobüsün içindeki tüm alanları izlemek üzere kurulmuştur. IR LED’leri 10 metreye kadar değişebilen aralıklarla, herhangi bir aydınlatma koşulunda harika gündüz / gece performansı sağlayabilir.

Bu arada, Dahua 0404ME-U-GC, 4 Kanal Mobil Standalone DVR, SXGA gerçek zamanlı canlı görüntü ve tam kanal senkron gerçek zamanlı oynatımı destekleyen otobüsün ortasında yer almaktadır. Otobüsün önünden ve iki yanından trafik kaydetmeye yardımcı olur.

Güvenilir bir sistem, hareketli araçlarda video gözetiminin çalıştırılmasının anahtarıdır. Dahua, istikrarlı, pürüzsüz ve sağlamlaştırılmış bir sistem sunarak şarta mükemmel şekilde uyuyor. Kazaların önlenmesi için trafik koşulları önceden tespit edilebiliyorken, uzman kameralar, DVR’ler ve yazılım platformlarının ekipmanlarıyla şehir içi ve dışı otobüslerde yüksek çözünürlüklü videolar yakalanabiliyor.

Dahua canlı videoya izin verir ve düşük bant genişliği koşullarında video saklama alanına erişmenizi sağlar. Çözüm, bir acil durum meydana geldiğinde kanıta erişmek için 3G’yi kullanabilir. Çözüm ayrıca, sayım yapan kişiler, otobüs yolu yönetimi vb. Gibi diğer genişletilmiş işlevleri de sağlar.

Dahua Teknoloji’teki Latin Amerika Satış Direktörü William Zhou, “Bu tür bir projede yerel acente ve sistem entegratörüyle işbirliği yapmaktan büyük bir onur duyuyoruz” dedi. “Müşterilerimize katma değerli ürünler ve hizmetler sunmaktan gurur duyuyoruz. ve Guadalajara’daki insanların ve varlıkların güvenliğini sağlamak için çaba sarfetmesini önerdi.Dahua’nın seçkin ürünleri ve kanıtlanmış mobil çözümüyle Meksika’da daha fazla işbirliği yapma şansı olacağını biliyorum “dedi.