Dünya Liderleri İçin Kanıtlanmış Koruma: Dahua, Çin’in İlk G20 Zirvesinde Devlet Başkanlarını Koruyor

G20 Zirvesi, küresel meseleleri görüşmek üzere 20 büyük ekonomiden liderlerin yıllık toplantısıdır. 2016’da Çin, Güneydoğu şehri Hangzhou’daki ilk G20 forumuna ev sahipliği yaptı. Birden fazla ülkenin liderlerini güvence altına almak kolay bir iş değil ve iki günlük forum, ulaşım ve kültürel etkinliklerin düzgün şekilde yürütülmesini sağlamak için binlerce emekçinin aylarca hazırlık yapması gerekecek.

Zorluklar

G20 Dünya Zirvesi, ülkenin şimdiye kadar karşılaştığı en büyük güvenlik projelerinden biriydi ve Çin’deki gelecekteki önemli olaylara örnek teşkil etmek için son derece önemlidir. Resmi G20 üyeleri, Avrupa Birliği ve davet edilen misafirler ve dünyanın dört bir yanındaki diğer yüksek rütbeli yetkililer de dahil olmak üzere 29 lider, Hangzhou’nun Xiaoshan Havaalanı ve yollarına giden geniş bir alan üzerinde sürekli korumayı gerekli kıldı, ana konferans alanlarını G20 ve kardeş konferansı için B20, birden fazla otel ülke liderleri ağırlıyor ve kentin başlıca turistik bölgesi: Batı Göl Manzarası Alanı.

Çözüm

Dahua Technology, Hangzhou hükümetine, 20.000’den fazla cihazdan oluşan kapsamlı, kapsamlı bir güvenlik sistemi kurma konusunda yardımcı oldu. 40x optik zumlu ve 10km’den fazla alan kameraları geniş alanlar kaplarken, Otomatik Numara Plaka Tanıma (ANPR) teknolojisine sahip kameralar tehlikeli araçlar için yol taradı. 500’den fazla PTZ kamerası havaalanından G20 ve B20 konferans alanlarına yönelik kritik rotaları koruyor. Termal kameralar, aşırı ısınan ekipman veya yangınları tespit etme yeteneği eşliğinde, eşsiz gece görüş desteği sağladı. Tren ve metro istasyonlarında, Yüz Tanıma, bilinen kaçakları taramak ve biletlerini doğrulamak için kullanıldı. Son olarak, tüm kameralar merkezi bir bulut sistemine bağlandı ve trafik durumu bulutu sistemi aracılığıyla trafik kalitesini ve tehditlerini gerçek zamanlı olarak değerlendirdi ve kolay arama ve inceleme için küçük resim ve açıklamaları analiz etmek ve üretmek için kameralardan yapılandırılmamış video verileri işledi. Şüpheli hedefler anında etiketlendi ve izlendi ve durum üzerinde sekmeler tutmak için yerdeki işçiler gönderilebilir.

Yararları

Başarılı bir G20 zirvesine ulaşmak şans yoluyla değil, yüz ve plaka tanıma, termal görüntüleme ve optik zum gibi gelişmiş teknolojilere ve birleşik bir bulut sistemine bağlı 20.000’den fazla cihazın birleşmesiyle sağlandı. Dahua kameraları, 29.823 trafik ihlalinin kaydedilmesinin yanı sıra, şehri dolaşmaya çalışan çok sayıda kaçağa yakalandı. Güvenlik ağında kullanılan mermi, balık gözü ve 40x zum PTZ kameralarının çok yönlülüğü, kritik alanlarda kör noktaların olmamasını sağladı ve komuta merkezi çalışanları, şüpheli davranışlara hızlı bir şekilde tepki vermek için onları kolayca yönlendirebiliyordu. Dahua, Çin’in başlıca uluslararası hükümet olaylarına ev sahipliği yapmak için bir emsal teşkil etmesi ve taşıdığı baskı için birincil şansın tam ortasında dünya liderlerini güvence altına almasına yardımcı oldu. Bu dava Dahua ürünlerinin kent ölçekli projelerde bir araya getirilmesinin etkinliğini kanıtlıyor ve gelecekteki Safe City çözümlerinin izlenmesi için mükemmel bir örnek.