Dahua, Peru İletişim İstasyonu Ağı’nı güvence altına aldı

Modern bir ulusal iletişim ağının kurulması, bir ülkenin vatandaşlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesinde önemli bir adımdır. Peru’da, ülkenin internet kapsamını tedricen artırmak için yapılan bir girişimin bir parçası olarak, engebeli araziye sahip ve elektrik erişimi sınırlı üç büyük bölgede birden fazla baz istasyonunun kurulması gerekiyor. Ülke çapında bir iletişim ağı için hata payı olan herhangi bir uzaklığın kesintisiz çalışmasını sağlamak için bir yönteme ihtiyaç duyuldu.

Zorluklar

Peru’nun Ayacucho, Apurimac ve Huancavalica bölgelerinin karmaşık dağlık arazisinde inşa edilen 1330 yeni erişim ve nakliye iletişim merkez istasyonu, pahalı donanımı uzaktan korumak için ekipmanı sık sık izleyebilen geniş bir 220 ° eğim açısına sahip bir gözetim sistemine ihtiyaç duydu. tutarlı çalışmasını sağlamak ve arızaları önlemek için. Uygun kamera kapsamı ve izleme sistemi ile birleştirilmiş Dahua DSS yönetim ve depolama donanımı bu proje için mükemmel bir uyumdu ancak yerel ekip yakında sistem kurulumunun karşı karşıya kaldığı benzersiz bir engeli öğrendi – bu bölgelere sadece 48V ile güç sağlandı , dünya genelinde yaygın olarak görülen 110V ve 220V elektrik şebekelerinin aksine. Güvenlik sistemi bileşenlerine düzgün bir şekilde elektrik tedarik etmek için ekibin bu bariyerin üstesinden gelmek için özel bir çözüm oluşturması gerekecektir.

Çözüm

Tüm Dahua ürünleri 110V ve 220V’luk uluslararası standart güç girişlerini desteklediğinden, yerel 48V giriş için destek sağlamak için dönüştürücüler gerekiyordu. PTZ ve IP kameralar için, özel bir güç kaynağı Ağ Video Kaydedici (NVR) cihazları tedarik etmek üzere inşa edilirken, özel bir 48V PoE anahtarı kuruldu. SD59220T-HN PTZ kameralar, müşterinin eğim açısı gereksinimlerini karşılamak için, gelişmiş bir kapsama alanı, kusursuz gece görüşü için IR özellikleri ve 20x optik zum sağlayan 220 ° aralıklarını desteklemek üzere özelleştirildi ve genişletildi. Bazı erişim baz istasyonları, açık PTZ kameraları ve PoE anahtarlarıyla bağlantılı kapalı mermi kameraları ile donatılmışken, diğer erişim baz istasyonları ve tüm aktarma istasyonları, açık havada ve içeride PTZ kameralarla tamamen donatılmıştır. Her bölgenin başkenti olan Dahua 2×3 55 inç video duvarları, baz istasyonlarının video kodlanmış ve çıkışlı DH-M70-4U Çoklu Servis Video Yönetim Platformu ile sürekli izlenmesini sağlamak için erişim ve ulaşım veri merkezlerine kuruldu. yüksek depolama kapasitesi için 48 4 TB HDD cihazı. Gelişmiş gözetim ayarları yönetimi, canlı izleme ve oynatma özellikleri sağlamak için DSS Yönetim Platformu cihazları kuruldu.

Yararları

Uzak bölgelerde bulunan iletişim istasyonlarının gerçek zamanlı olarak izlenmesiyle, şebeke direktörleri artık, bakım kontrolleri daha etkin şekilde planlandığından ve arızalar anında belirlendiğinden, şebeke direktörleri artık başka yerden insan gücü yönetme olanağına sahiptir ve istasyon ekipmanının denetimi ve denetimi ile ilgili işçilik maliyetlerinden tasarruf ederler. tespit edildi ve yönetildi. Dahua’ın projede sağladığı esneklik ve özelleştirme özellikleri, istasyonların en gelişmiş gözetim cihazları ve özellikleri ile donatılabilmesi için ilk güç ve görüş alanı sorunlarının üstesinden geldi ve gelecek yıllar boyunca yüksek performansı garanti ediyor. Dahua, Peru pazarına sağlanan ilk uçtan uca çözüm olarak bölgede sağlam bir temel oluşturmuştur.