Dahua IP Çözümü, Göksel Şehrin Hangzhou Güvenli Kent Projelerini Yükseltmek İçin

Zhejiang eyaletinin başkenti Hangzhou, eski bir Çin deyişiyle Dünya’da cennet olarak da bilinen Çin, çağdaş ve antik çağda, Çin’de ve dünyanın başka yerlerinde alınan övgü ve beğenilere alıştı. Bin yıllık tarihi, efsanevi efsaneleri ve güçlü ekonomisi ile ilahi pitoresk manzarası, şehri rüya gibi bir adla şehirin armağan etmiştir. Bu rüya arazisinde beslenen önde gelen bir video gözetleme şirketi olan Dahua Technology, onunla ilgilenmekten onur duyuyor.

Hangzhou, 8.8 milyonluk nüfusu ile 16.596 km²’den fazla alanı kapsayan sekiz idari bölge ve iki ilçe ilçesinden ibarettir. Hangzhou, Çin’deki ilk Güvenli Kent projelerinden biridir ve kamuya ve ulaşım güvenliğine yönelik eksiksiz bir video gözetim sistemi oluşturmaktadır. Şehrin Güvenli Kent projesi, Dahua’nın 2004 yılındaki ilk kurulumundan bu yana en yeni video gözetim çözümü ile geliştirildi. Dahua kameraları, tüm Hangzhou trafik sisteminin yüzde 70’inden fazlasını garantiliyor. Xiaoshan ilçesine bir örnek verin, Xiaoshan Safe City 2009 yılında faaliyete başlamış ve halen üçüncü yapım aşamasındadır. Bu proje için zorluk tüm video sisteminin birbirine bağlı olması ve video verilerinin yerel polis karakollarından, belediye yönetim merkezinden taşra yönetim merkezine iletilmesi gerekliliğidir.

Xiaoshan’da, Dahua IP gözetim sistemi ile donatılmış 32 yerel polis karakolu var. Bunlar, kesişimlerde, tünel / metro girişlerinde, okul kapılarında ve diğer yoğun kamusal alanlarda 3000’den fazla kameranın videolarını topluyor. Uygulanan kameralar hızlı kubbeler ve megapiksel ağ kameraları içerir, yüksek performansı ve 7/24 kesintisiz çalışma istikrarı her saniyede net ve keskin görüntü sunumu sağlar.

Büyük veri hacmini işlemek ve yönetmek için, yerel karakollar, dört çekirdekli işlem çipi ve RAID5’e kadar tamamlanmış, düzgün çalışma, veri güvenliği ve sistem kararlılığı sağlayan 60 adet Dahua ağ video kaydedicisini kullanmaktadır. Bütün sistem Dahua kapsamlı merkezi yönetim yazılımı DSS’yi çalıştırmaktadır.

Bu dünyada izole bir şehir adası olmadığından ve verinin rolünde önemli olduğu için, temel katta alınan ve işlenen büyük veriler, fiber optik vasıtasıyla iletilmekte ve belediye platformu ve taşra merkezine basamaklanmaktadır. Bu arada, bazı özelleştirilmiş işlevler CMS’e daha hızlı yanıt verebilmek için CMS’ye entegre edilmiştir. Dahası 5 adet Dahua 3 x 4 DLP video duvarları sürmekte olan sürveyans alanlarının daha geniş bir görünümünü sunarak insan gücü ve polis operasyonlarını daha iyi optimize edebilmekte ve böylece daha verimli bir sistem ve trafik poliçelerinin anlık tepki verebilmesi sağlanmaktadır olaylar olduğunda.

Yerel bir kurulum adamı, Hangzhou’yu yaşadığımız yerden ve burada bir hayatımız olduğunu belirtti, kendi ellerimizle korumak için özel ve onurlu geldi, nazik bir görev gibi. Dahua Teknoloji’nin Yurtiçi Proje Direktörü Tommy Yang, “Tam olarak,” ve aslında sadece Hangzhou’da değil, aynı zamanda Çin’deki diğer birçok şehirde güvenlik duygusunu vatandaşlara başarıyla teslim ettik. Ve bu projelerin Dahua ekibinin planlamadan montaja kadar gerekli tüm kabiliyete sahip olduğunu kanıtladığını söylemekten gurur duyuyoruz. Ve ürünlerimiz de tüm sistemin istikrarını sağlamak için yüksek kaliteyi kanıtlıyor. “