Dahua, Türkiye’nin Sinan Erdem Spor Salon’u için IP Çözümü Sunuyor

Sinan Erdem Spor Salonu, Türkiye’nin en büyük çok amaçlı iç mekanıdır. İstanbul’da bulunan salon, 22.500 kişilik oturma kapasitesine sahiptir ve konser, tenis maçları ve basketbol oyunları da dahil olmak üzere birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Zorluklar

Sinan Erdem Spor Salonu, iki ayda bir düzenlenen Avrupa’nın başlıca erkek basketbol turnuvası olan 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda bir dizi oyunu ağırlamak üzere seçildikten sonra, güvenlik sistemini güçlendirmek istiyor. Spor Salonu büyük ölçekli, 64 bölmeli ekran desteği, yüzlerce kamera ve tüm sistemi destekleyebilen bir arka uç depolama ve yönetim altyapısı gibi yüksek gözetim gereksinimlerini sundu.

Çözüm

Dahua, Spor Salonuna ön uçta toplam 600’den fazla IP, hız kubbesi ve ANPR kamerası ve NVR’ler, video duvarları, video matris cihazları ve ilgili kontrol aksesuarlarını içeren eksiksiz bir üst seviye izleme sistemi sağladı. Stadyumu çeşitli tehditlere karşı daha iyi korumak için çözüm, hareket algılama, tripwire, saldırı ve akıllı izleme işlevleri içeren akıllı analiz ve plaka numaralarını ve çekleri tanıyan ANPR gibi bir dizi akıllı algılama teknolojisini kullandı. onları merkezi bir beyaz listeye ve kara listeye karşı. Levha kayıtları NVR cihazlarında da saklanır ve güvenlik görevlileri tarafından aranabilir. Bir hafta içinde yerel ekip kurulum, test ve müşteri eğitimini tamamladı ve kubbe, uluslararası spor etkinliklerine güvenli bir şekilde ev sahipliği yapmak için tamamen hazırdı.

 

Yararları

Bir haftanın altında, kubbe gözetleme sistemi, en son teknoloji ile inşa edildi ve mekanlar arayan uluslararası etkinliklere olan ilgisini artırdı. Dahua akıllı teknolojileri, otomatik operasyon paneli entegrasyonu ile otomatik araba bariyeri işletimi gibi çok sayıda gözetim operasyonunu otomatikleştirerek güvenlik görevlileri üzerindeki baskıyı büyük ölçüde azaltıyor. Stadyumun her köşesi, yüksek çözünürlüklü video sağlayan Dahua kameralar tarafından kapatıldı ve sıfır kör noktalar ve optimum detay koleksiyonu sağladı. Buna ek olarak, Dahua, sistem operatörlerinin yanı sıra uzun vadeli güvenilirlik ve hızlı sorun çözme uzmanlığını garanti eden yüksek kaliteli özelleştirme, teknik destek, operasyon eğitimi ve satış sonrası hizmet sunarak müşteri odaklı felsefesini sergiledi.