Dahua gelişmiş güvenlik teknolojisi önlemleri Toledo Katedrali

Arka fon

Toledo Katedrali, 13. yüzyıldan kalma yüksek Gotik katedrallerden biridir ve bazı makamların görüşüne göre dünya çapında Gotik stilin büyüsüne benzemektedir. İspanyollar, her yaşta, kültürel varlıkların korunmasını sosyal sorumlulukları olarak alırlar. Uygun bakım ve kazaların önlenmesini sağlamak için, İspanyol dini kurum profesyonel bir ekibe ve gelişmiş teknolojik ürünlere sahip bir şirket istiyor.

Çözüm

Katedralin kontrol merkezinde, yöneticiler Tapua’daki her alanın tam görünümlü izlenmesinin yanı sıra, Dahua kameralar aracılığıyla goblen müze tesislerine de sahip olabilirler. Mümkün olan en iyi görüntü kalitesi ile Toledo Katedrali güvenlik yönetimini sağlamak için karma bir HDCVI ve IP çözümü seçildi. Kayıt ve gerçek zamanlı canlı performansın temel işlevlerinin yanı sıra, sistem ısı algılama, manyetik algılama, davetsiz misafir algılama ve yangın algılama işlevleri yapmıştır. Dahua güvenlik çözümü, Agora’nın PSIM gibi Katedral’deki güvenlik sistemlerinin geri kalanı ile entegrasyona teknik destek sağladı. Yüksek çözünürlüklü 5 megapiksel IP kameralar ve 2 megapiksel HDCVI kameralar başarıyla kullanıldı. Daha önceki düz analog CCTV sisteminden elde edilen aynı koaksiyel kablo, HDCVI kameraları kurmak için yeniden kullanıldı. Kablo işlerinde maliyet tasarrufu sağladı ve tarihi yapının zarar görme riskini azalttı.

Sonuç

Dahua güvenlik çözümü, Katedral’deki tüm gözetleme ekipmanlarını yeniledi. Dahua özelleştirilmiş kurulum desteğiyle kameralar taktiksel olarak konumlandırılarak kiliseye gelen ziyaretçiler ve turistler tarafından fark edilmeden konumlandırılmışlardır. Aynı zamanda, kontrol merkezi kontrolü kontrol altında tutmak ve farklı olaylara karşı ilgili önlemleri almak için her köşeyi tam olarak izleyebilir.

Açıklama: Dahua’ın resmi distribütörü IPTECNO ve mühendislik yükleyicisi ITSA Seguridad, ana ürün ve çözüm sağlayıcılarıydı.