Şili’de DoubleTree by Hilton Dahua IP Çözümü ile Video Gözlemlerini Yükseltiyor

Dahua, Çin’in Hangzhou kentinde bulunan video gözetleme ürünlerinin dünya çapında lider üreticisi ve tedarikçisi Şili’nin başkenti Santiago’da bulunan DoubleTree by Hilton Hotel’in güvenlik sistemini yeniledi.

DoubleTree by Hilton, Amerikan otel zinciridir. Hilton Worldwide’ın bir parçasıdır. Çoğu DoubleTree otelinin bağımsız olarak franchise sahibi olduğu ve işlettiği şirketlerdir. 2011 başında, Hilton Worldwide, “Doubletree” adını “DoubleTree by Hilton” ile değiştiren bir logo başlattı ve zinciri yeniden marka haline getirme adını verdi. Santiago’nun merkezinde bulunan DoubleTree by Hilton Hotel, Santiago’da geliştirilmiş ticari ve finansal bölgelerde merkezi bir konuma sahiptir.

Beş Yıldızlı İttifak’ın numarası olan otel, müşteriler için birinci sınıf hizmetler sunmaktadır ve bu arada güvenlik için beş yıldızlı güvenlik sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Otel odalarına ve alana olan talep sürekli arttıkça otel, IP gözetim yerlerini, müşterileri, işverenleri ve mülkleri için daha iyi bir güvenlik ortamı sunacak şekilde yükseltmeye karar verdi.

Otel, mevcut güvenlik sistemini daha yüksek kaliteli görüntüler için yükseltmek istiyor. Dahua IP çözümü, oldukça güvenilir ve maliyet etkin bir otel gözetimi yöntemi sunar. Dahua HD ağı Küçük IR dome kameralar, IPC-HDW4100S 1.3 megapiksellik aşamalı tarama Aptina CMOS ve maksimum 25/30 fps @ 1.3M & 720P kodlamayı destekliyor. Maksimum IR uzunluğu 20 metredir. IP kameralar, giriş ve çıkışların kapılarını ve merdivenlerini izlemek için otelin her katına kuruluyor. Dahua IP çözümü, tüm merdivenler, mutfaklar, otoparklar, dinlenme tesisleri ve çamaşır odaları ile iç avlu ve çatı olmak üzere toplam 200 adet tüm kamusal alanlar ve dolaşım alanlarını kapsamaktadır.

Anahtar hedef, kamera tarafından yakalanan etkinlikleri kaydetmek ve böylece herhangi bir olayı veya şüpheli etkinliği kaydetmek ve eğer uygunsa kullanılmak olmuştur. Dahua IP çözümü ziyaretçileri izlemeye yardım ederek ve otel mülklerinde kırılmaları önleyerek konukları hırsızlık ve diğer suçlulara karşı korumaya yardımcı olabilir.