Mükemmel Güvenilirlik için Sert Test Standartları

Dahua’ın ürünleri ve çözümleri, kara dağlar, platolar, çöller, sulak alanlar, yağmur ormanları ve kıyı bölgelerindeki zorlu ortamların taleplerini karşılamalı ve dünya çapında 180’den fazla ülkede ve bölgede yaygın olarak kullanılmaktadır. Dahua’ın ürünleri, tasarlandıkları ortamda sağlam performans elde etmek için, çoğu zaman normal endüstri uygulamalarını ve veri sayfası teknik özelliklerini aşan çok zorlu standartları karşılamak için titiz testlere tabi tutulmuştur. Amaç, ürünün sahada çalışırken Dahua ürünlerinin beklediği en yüksek güvenilirliği sağlaması için yeterli boşluk sağlamaktır.

Dayanıklılık: Doğal mı yoksa insan yapımı mı olursa olsun, çoğu fiziksel etkiye dayanmak

Akıllı Şehir ve Akıllı Bina gibi Dahua video gözetim çözümleri, birçok ülkede yaygın olarak dünya çapında uygulanmaktadır. Dahua kameralar hayatımın her yerine kuruldu ve fiziksel etkilere maruz kalabiliyor. Örneğin, açık havada kurulduğunda kameralar bir basketbol çarpması, güçlü rüzgar esen küçük taşlar, ağaç dallarıyla çizilene kadar çok sayıda tehlikeye maruz kalmaktadır. Kapalı kameralar günlük kullanımla veya kasıtlı olarak onlara şeyler atan kişilerce hasar görebilir. Dahua vandal proof kameralar, test sonuçlarının gösterdiği gibi, bu senaryolardaki zorluklara karşı koyar ve böylece bakım masraflarını düşürür.

Ürün Doğrulaması: Dış mekan kameraları, 5 kg ağırlığında bir çelik topun, maruz kalan her yüzeyde beş bölünmüş noktada (lense 3 darbe de dahil olmak üzere) 20 jul darbe enerjisi üreten 40 cm’den düşürüldüğü IK10 testinden (standart IEC62262) geçmiştir. İç mekan kameralar için, olası en olası senaryoları kapsayan test seviyesi IK06’dan IK10’a (her ikisi de standart IEC62262) değişir.

Titreşim: Ömrü Etkilenmiyor

Bazı durumlarda, Dahua kameraların yüksek frekanslı titreşimlerle çalışması gerekir. Örneğin, demiryollarının yakınında, hızlı sürüş otomobilleri ve güçlü rüzgar sesi olan köprüler veya yığılmış şantiye alanları. Dahua kameralar sadece düzgün çalışmayı garanti etmekle kalmaz, aynı ömrü sürdürebilirler. Otomobil kazaları, depremler veya kasırgalar gibi aşırı koşullarda bile kameralar kutuplara güvenli bir şekilde bağlanmaya devam edecektir. Güçlü yapılarından dolayı, düşen kameralar nedeniyle kaza olasılığı ortadan kalkar.

Ürün Doğrulaması: Tüm kameralar, normalde çalışabildiklerinden emin olmak için 4,5 saat boyunca X, Y, Z eksenlerinden 1G hızlanma ile 200 Hz’e kadar bir frekansta test edilir. Dome kamera asması söz konusu olduğunda, bazı aşırı durumlarda dahi düşmeyeceklerinden emin olmak için, titreşim oranını üç katına çıkaran ekstra bir test gerçekleştirilir; Dahua kameraları standart ortalamadan birkaç kat uzun süre dayanabilir.

Sıcaklık: Güvenilirlik Standart Aralığın Ötesinde 10 Derece

Kaçınılmaz olarak, Dahua kameraları bazen aşırı sıcak ve dondurucu ortamlara, yani işlem sırasında sıcak olan fabrikalara, soğukta muhafaza edilen soğutucu depolarına ya da gün boyunca sıcak kavurucu olan ve gece soğukta donan çöllere monte edilir. Soğukluk ve ısı çekmeye neden olur ve bu da bir kameranın ömrünü kısaltabilir. Kameralar, uzun saatler kullanıma ek olarak, bu zorlu sıcaklığa karşı uzun ömürlü çalışma ömrünün tadını çıkararak onarım ve değiştirme maliyetlerini düşürmek üzere tasarlanmıştır. Aşağıda gösterilen bir dava, deniz seviyesinden 5000 m yukarıda Everest Dağı’nda sorunsuz çalışan Dahua dome kamera DHI-SD6AE230F-HNI’dir.

 

Ürün Doğrulaması: Tüm Dahua kameralar, ürün performansını garanti etmek için 16 saatten az (standart IEC62599-1) düşük sıcaklık ve yüksek sıcaklık sürekli çalışma testi ile yapılmıştır. Dahası, tüm Dahua kameralar, kameraların standart aralığın 10 derece ötesinde -50 ℃ ila 80 ℃ arasında düzgün çalışabilmelerini sağlamak için yoğun HALT (Yüksek Hızlanmış Yaşam Testi) ve ALT (Hızlandırılmış Yaşam Testi) testlerine tabi tutulmuştur. ℃ ila 70 ℃). Bu, aşırı çevresel stresin artmasıyla olası ürün hatalarını tetiklemeyi, zayıf noktaların yerini belirlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olmayı ve olası en erken aşamada kameralarımızın olası kusurlarını belirlemeyi amaçlıyor. Testlerin her birinde en az 3 soğuk başlatma gerekiyordu. Bu benzersiz testler sayesinde Dahua’nın kameraları pratikte kullanıldığında zorlanıyor.

Nem bir Kaçınma değil

Aşırı sıcaklık ve nem, karmaşık cihazların düzgün günlük işleyişi için büyük tehditlerdir. Ancak Dahua kameralar için durum böyle değil. Tahmin edilebilecek en aşırı ortamlarda bile, Amazon Yağmur Ormanı gibi tropik bir yağmur ormanı olan Everest Dağı gibi kar dağları ya da dramatik hava değişimlerinin olduğu, nem sorunlarının daha da kötüleştiği, düzgün ve huzurlu bir ortam getiren Hobk Çölü gibi bir çöl var. yoğunlaşmasız çalışma.

Ürün Doğrulaması: PTZ kameralar, Eye Ball kameraları ve Bullet kameralar gibi 25 ° C ile 55 ° C arasında değişen sıcaklıklarda ve bağıl nemin maksimum% 100’e erişen değişen Sıcaklık ve Nem Testleri (Nemli ısı döngüsü) gibi tam kapalı kameralar için (kamera yüzey yoğuşmaya izin verme) toplam 48 saat süren iki döngü için gerçekleştirildi. Tam kapalı olmayan kameralar için, 40 ° C’de ve% 93 nemde (yoğunlaşma olmadan) Sabit Nem-Isı Testleri 96 saat boyunca gerçekleştirildi. Her iki test de Uluslararası IEC Standartlarına göre geliştirilmiş ve tüm kameraların% 0 ila% 100 arasında değişen nem ile çalışması sağlanmıştır.

Suya Dayanıklı, Doğal Yağmur veya Man Made Spray olsun

Dahua kameralar, bol miktarda yağış ya da aşırı uzun süreli yağmurlar yaşayan Asya şehirleri gibi kuzeydoğu Hint, Burma ve Sierra Leone gibi bölgelerde ve ülkelerde çalışarak, uzun zamandaki şelale ile kasıtlı veya kazaeli insan yapımı spreylere karşı koyabiliyorlar.

Ürün Doğrulaması: Dış mekan kameralarının IPX6 veya IPX7 testlerini geçmesi gerekir. Standart IEC62262 IPX6 testi, kamera yüzeyinin 3 dakika boyunca 100 ± 5 L / dak. Su ile püskürtülmesini gerektirir. Dahua kameraların standart koşullardan 3 kat daha zor koşullarda en az 10 dakika test edildiğini belirtmek gerekir.

Buna ek olarak Dahua, yukarıdan 192 saat boyunca kameraya 5 ± 0.5 L / dak su (kar yağışı mevsiminde orta yağmur eşdeğeri) püskürtülen testleri içeren kendi standartlarını geliştirdi. Su girişi testlerinin üstünde, her Dahua fotoğraf makinesinin de yeterince su geçirmez olduğundan emin olmak için hava geçirmezlik testinden geçmesi gerekiyor.

Korozyona Karşı Koruma: Uluslararası IEC Standartlarının Dörtlüsü

Dahua Port Çözümü ve havaalanı çözümü, kameraların ıslak ve tuzlu olma olasılığının yüksek olduğu limanlarda ve havaalanlarında kurulmasını gerektirir. Tuzda püskürtme ve elektrokimyasal etkiler, metal yüzeylerde ciddi korozyona neden olabilir ve bu da kameraların düşmesine neden olabilir. Bununla birlikte Dahua kameraları bu problemden rahatsız olmayacak.

Ürün Doğrulaması:% 5 NaCl ve pH 6.5 ila 7.2 tuzlu su çözeltisi 2 saat püskürtülmüş, daha sonra 28 günlük bir periyot boyunca 4 devir için 166 saat süreyle 40 ° C ve% 93 nem ısı testi uygulanmış ve dikkate değer bir performans Uluslararası IEC Standartlarının dört katına çıkmaktadır. Kıyı kentlerindeki siklik tuz sprey ortamını taklit etmek ve muhtemel metal korozyonunu takiben bir kameranın düşme ihtimalini belirlemek bir çaba içindi.

Sonuç

Dahua kameralar, yukarıdaki testlere ek olarak nakliye esnasında hasar riskini azaltan bir Düşme Testi de gerçekleştirdiler; normal şartlar altında en az 4 yıllık bir ömrü vaat eden Ömür Boyu Sınama; ve Tozdan etkilenmeyen bir performans sağlayan Toz Direniş Testi. Birlikte, bu testlerin tümü Dahua’yı tüm dünyadaki müşterilere kalıcı bir performans sunmasını sağlar. Daha Güvenli Bir Toplum ve Daha Akıllı Yaşam sağlama misyonunu ortaya koyan Dahua, dünyadaki ortakları ve müşterilere hizmet etmek için “İnovasyon, Kalite ve Hizmet” üzerine odaklanmayı sürdürecektir.