Gaz İstasyonu Güvenliği

Petrol ve doğal gaz, insan üretimi ve yaşamındaki ana enerji kaynaklarını oluşturur. Kent altyapısının en önemli parçalarından biri olarak, benzin istasyonları insanların hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Benzin istasyonları, satış ve depolama petrol ürünleri için önemli yerler olduğundan, güvenlik özellikle zorlu bir iştir. Terörist saldırılar, vandalizm ve yangın, can kayıplarına ve maddi hasara yol açabilecek tehditlerdir. Aynı zamanda, ödemeden doldurulan ve ayrılan sürücüler, parasal zararlarla sonuçlanan ortak bir olaydır. Dahası, ses kaydı yokluğu, kanıt aramayı ve ortaya çıktıklarında uyuşmazlıkları çözmeyi imkansız kılar. Dahua, günlük operasyonların güvenliğini sağlamak ve operasyonel verimliliği etkin bir şekilde geliştirmek için benzin istasyonları için profesyonel bir uçtan uca çözüm sunar. Terörist tehditlerin ve yangının zamanında tespit edilmesiyle riskler önlenir. Benzin istasyonu durumunu hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebilir, maliyetleri düşürürken yönetim kalitesini iyileştirir.

Çözüme Bakış

Çözüm Detayları

Giriş & Çıkış Alanları

Gaz İstasyonu

 

Benzin Doldurma Alanı

Gaz İstasyonu

 

Yük Boşaltma Alanı

Gaz İstasyonu

 

Kasa

Gaz İstasyonu

 

Depo

Gaz İstasyonu

Çözüm Özellikleri

• Sıkı araç kontrolü LP LPR sistemi kara listeye alınmış araçları algılar ve trafik istatistikleri bilgilerini toplar, en yoğun dönemleri belirler, insan gücü ve petrol taşımacılığının etkin bir şekilde yönetilmesini sağlar.
• Termal algılama : Termal görüntüleme, yakıt ikmal ekipmanının aşırı ısınmasını, hasar görmesini ve sızıntısını tespit eder.
• IVS işlevi: Akıllı analitik, alanı güvenli tutmak için şüpheli nesneleri ve personeli tespit eder.
• Panoramik görünüm: Çok lensli ve balıkgözü kameraları, benzin istasyonunun panoramik bir görünümünü sağlar.
• İş analizi ve iyileştirme: İnsanlar sayma, ısı haritası ve POS entegrasyon işlevselliği, benzin istasyonu yöneticilerinin hizmet deneyimini ve ciroyu etkili bir şekilde iyileştirmek için iş analizine katılmalarına yardımcı olur.